O mnie

Architektura to sztuka i nauka

Łaczyć piękno i funkcjonalność

Jestem absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Dyplom uzyskałem w 1993 r., uprawnienia budowlane  specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń uzyskałem w 1998 r (Nr 19/98/JG).

Od roku 1993  wykonuję zawód architekta. Jestem także czynnym członkiem Dolnośląskiej Izby Architektów. Obecnie prowadzę autorską pracownię projektową w Görlitz. Moje zainteresowania w dużym stopniu odpowiadają prowadzonej działalności zawodowej, należą do nich: architektura i sztuka, a także muzyka i historia. W wolnych chwilach staram oddawać się swoim pasjom, którymi są: rysunek, malarstwo, fotografia i modelarstwo, czynnie uprawiam sport (kolarstwo szosowe, narciarstwo).
W latach 2004-2008 pracowałem na stanowisku Naczelnika Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury w Urzędzie Miasta w Zgorzelcu. W tym czasie byłem autorem lub współautorem licznych opracowań lub projektów, m.in związanych z rewitalizacją Przedmieścia Nyskiego w Zgorzelcu.

Od 2008 r. znów pracuję jako samodzielny architekt, a powstałe w tym czasie prace znajdziesz w portfolio wybranych projektów.

Jedną z moich specjalizacji są tzw. domy przysłupowe. Zajmuję się opracowywaniem inwentaryzacji konserwatorskich budynków wpisanych do rejestru zabytków oraz sporządzaniem projektów ich odbudowy i rewaloryzacji.

Adam Cebula Przysłup Kopaniec 3

Zgłębiaj naukę, którą jest sztuka i sztukę, którą jest nauka.

Leonardo da Vinci

Adam Cebula Apothekergasse 4 salon

Moje dzieła świadczą o mnie

Mógłbym jeszcze napisać o sobie, jednak moje prace mogą powiedzieć o mnie więcej. Dlatego odsyłam Cię do wybranych projektów. Tam znajdziesz wszystko, co mógłbym o sobie powiedzieć.

Jeśli kiedykolwiek będziesz na Dolnym Śląsku i okolicach, znajdziesz dużo moich realizacji.

Prasa o mnie

skanuj0002

Zróbmy coś pięknego.